Državno prvenstvo u badmintonu
Autor: Dubravka Jug, 20. 3. 2019.

U svakoj igri poštuj svog protivnika

Naše su županijske prvakinje Sara Marčec, Tena Čvrk, Maja Šteković i  Amalija Kosec sudjelovale na Državnom prvenstvu u badmintona koje se održalo u Zadru 6. i 7. ožujka u sportskoj dvorani „Krešimir Ćosić“ .

Lagano i bez stresa

Zajedno s drugim djevojkama i dječacima iz osnovnih i srednjih škola krenuli smo u prijepodnevnim satima prema Zadru. Putovali smo pet sati. Ni u jednom trenutku nije nam bilo dosadno. Zbijali smo šale i maštali svaki o svojoj pobjedi, ali i razmišljali o mogućem porazu.

Stigavši u hotel Borik, smjestile smo se u sobu koja je izgledala fantastično. Jedva smo dočekale večeru. Hrana je bila odlična. Od prevelikog izbora nismo znale što bismo prve stavile na tanjur. Nakon večere otišle smo u šetnju kako bismo popričale i razradile taktiku igre za sljedeći dan.  Spustile smo se do mora, malo uživale u njegovoj pjesmi i mirisu te se brzo vratile. Ostatak večeri provele smo razgovarajući s djevojkama iz Šibenika.

Pobjeda ili poraz

Bilo nam se teško probuditi jer smo znale što nas čeka. Nakon brzog doručka odjurile smo s učiteljem Damirom Popovićem na mjesto događaja – sportska dvorana Krešimir Ćosić.

Obuzela nas je lagana panika. Koliko svijeta u dvorani! Kako ćemo mi to?! Učitelj nas je neprestano ohrabrivao. I ono što nam se činilo nestvarnim, sada se obistinilo – šemovečki badminton u Zadru.

Igrale smo protiv dviju škola – OŠ Vis i OŠ Okučani te nažalost izgubile. Bile smo tužne, ali i ponosne jer smo znale da smo dale sve od sebe i da samo se stvarno trudile. Dobile smo pohvale od drugih škola zbog načina igre i poštivanja protivnika. To nas je veoma razveselilo.

Naš boravak u Zadru nije dugo trajao. Isti smo dan, zbog protokola, morale napustiti hotel. Sve u svemu ovo je bilo jedno predivno iskustvo koje nas je poučilo da bez obzira na pobjedu ili poraz uvijek moraš poštivati svog protivnika i ne ga podcjenjivati.

Amalija Kosec i Maja Šteković, 8. a