Početak redovne nastave za učenike razredne nastave
Autor: Ivana Stuparić, 21. 5. 2020.

Dragi učenici i roditelji !

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je 20. 5. 2020. Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi. Ove upute namijenjene su za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi od 25. svibnja 2020.

Prema uputama i preporukama  HZJZ od 25. svibnja 2020. godine (ponedjeljak) postoji mogućnost dolaska učenika na nastavu u školu.

Epidemiološka situacija i preporuke  dozvoljavaju da nastava počinje za učenike od 1. do 4. razreda osnovne škole.

Skrećemo vam pozornost na slijedeće:

• da roditelji ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,
  • da prije odlaska u školu obvezni ste djetetu izmjeriti temperaturu kako bi se uvjerili da nema povišene tjelesne  temperature, u protivnom obvezan je ostanak djeteta kod kuće
  • da ne dovodite dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

VAŽNE INFORMACIJE:

• prema uputama HZJZ- a i preporuka MZO-a , nastava se može organizirati tako da u grupi bude 15 do 20 učenika , prema potrebi moguće je i više .
  • u školi će se održavati nastava iz svih nastavnih  predmeta koji su predviđeni za učenike od 1. do 4. razreda
  • omogućeno je da se organizira prijevoz učenika putnika, a o rasporedu vožnje obavijestit ćemo vas u petak, 23.5.
  • produženi boravak moguće je također organizirati prema redovnom rasporedu, stoga molim roditelje čija su djeca korisnici produženog boravka, da se obavezno jave učiteljici i potvrde ostanak djeteta u produženom boravku od ponedjeljka

Ne preporučuje se da se uzima izjava od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu vezano za ove upute, jer roditeljima treba omogućiti naknadno uključivanje djeteta u vrtić i školu, a sve zainteresirane roditelje pozivamo da se jave učiteljicama radi prikupljanja podataka o brojnom stanju učenika.

Veselimo se susretu u našoj školi !

Marina Hižak, ravnateljica

Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave od 25. svibnja 2020.