Maturalac u Biograd
Autor: Valentina Barulek Boltižar, 12. 9. 2013.

20. lipnja 2013.

Maturalac u Biograd
Putovanje koje smo tako željno iščekivali!

Pročitajte putopis s putovanja,
ostatak teksta pogledajte
klikom na opširnije

Slika 1: "Pozdrav suncu" u Zadru Slika 2: Slapovi rijeke Krke

Napokon je osvanuo i taj dan, 20. lipnja, dan maturalca. Sastali smo se ispred škole i i uzbuđeni  krenuli na putovanje snova.

Vozili smo se autocestom sa usputnim stajanjima. Najprije smo posjetili Šibenik. Turistička voditeljica pokazala nam je kulturne znamenitosti grada i povela nas u kratki obilazak.

Slika 3: Slapovi rijeke Krke

Nismo se dugo zadržavali jer smo imali dogovoreni termin u NP Krki. Tamo smo imali što za vidjeti. Obilazak je trajao nepunih 2h. Najviše su nam se dojmili Roški slap i Skradinski buk, koji je posljednja sedma, najduža sedrena barijera na rijeci Krki. Iako nam je bilo zabavno i lijepo, nakon svih obilazaka postali smo jako umorni i jedva  čekali da dođemo u Biograd, u Hotel Bolero, naše posljednje odredište. Dan je bio naporan pa smo odmah nakon večere otišli u svoje sobe, otuširali se i pošli spavati. Svako jutro poslije doručka odlazili smo na plažu. Navečer su nam učiteljice dopustile izlazak do 12 sati. Najčešće smo bili u lunaparku. U hotelu smo bili sa Osnovnom školom Tužno i II. osnovnom školom Varaždin. Stekli smo mnoga prijateljstva, ali i ljubavi. Nakon lijepo provedenih 5 dana morali smo se oprostiti i krenuti kući. Navečer smo stigli  u Šemovec . Bilo nam je teško što nismo mogli ostati duže i što smo se vratili u stvarnost. Bilo je to nezaboravno maturalno putovanje.

UŠĆE KRKE U MORE

POGLED NA MOST I KRKU SA SATAJALIŠTA  "GOSPA OD PUTA"

SKRADINSKI BUK

Odmarali smo se u predvorju i dobili tortu za nagradu. Bila je odlična!!