Književni susret sa Sanjom Polak
Autor: Martina Barulek, 26. 3. 2015.

DOKTORICA SANJUŠKA I DEVET TABLETICA

Znate li da su djeca koja čitaju pametnija? Tim riječima započelo je druženje učenika od 1. do 6. razreda OŠ Šemovec s književnicom Sanjom Polak koji se održao 24. ožujka 2015. godine u školskoj dvorani.

Književnica je poručila djeci: »Čitajte svaki dan 15 minuta i vaš će školski uspjeh biti mnogo bolji jer svakodnevno čitanje razvija mozak.« Nakon toga uspjeh u školi je zagarantiran! Jamči nam Sanja Polak. Vrijedi isprobati.

Ona u našu školu nije došla kao učiteljica, književnica, urednica Prvog izbora već kao doktorica Sanjuška.

Otkrila nam je tajnu za postizanje odličnog uspjeha u školi. Svaki dan po petnaest minuta čitanja, recept je koji nam je propisala. Donijela nam je jedan sirup i devet tabletica.

Sirup je svakodnevno čitanje Prvog izbora, a tabletice su njene knjige: Dnevnik Pauline P., Mali Jan ima plan, Drugi dnevnik Pauline P., Petrica  pričalica, Pobuna Pauline P., Mala Ema straha nema, Dnevnik dobrih anđela, Morski dnevnik Pauline P., Gorski dnevnik Pauline P.

Opisujući svoj životni i književni put, stigla je do pitanja što znači biti dobar. Uglavnom su se sva djeca uključila u raspravu, frcale su mudre misli, dobrota je u svim svojim oblicima zagospodarila dvoranom. Učenici su strpljivo čekali u redu i postavljali joj razna pitanja, a književnica im je odgovarala.

Susret je završio molbom djece i obećanjem književnice da će nastaviti pisati. Držimo je za riječ. Na završetku književnog susreta, sva djeca mogla su kupiti neku njenu knjigu, dobiti autogram i popričati s književnicom.