Učenici OŠ Šemovec pogledali su kazališnu predstavu za djecu "Grimmix"
Autor: Elena Fajt, Martina Barulek, 7. 6. 2015.

"GRIMMIX" – JUNACI BRAĆE GRIMM U DRUGAČIJEM SVJETLU

Jedinstvenu predstavu za mlade „Grimmix“ pogledali su učenici od 1. do 7. razreda ugostivši 5. lipnja Kerekesh Teatar. Ovo je bila nagrada Općine Trnovec Bartolovečki vrijednim i marljivim učenicima Osnovne škole Šemovec.

Kazališna predstava u režiji glumca Ljubomira Kerekeša naziva »Grimmix«, likove poznatih bajki stavlja u sasvim nove odnose te ih interpretira na jedan novi način. Mirela Videk u ulozi Snjeguljice, Iskra Jirsak u ulozi Crvenkapice, Zoran Pribičević u ulozi kraljevića i Jan Kerekeš u ulozi lovca, s lakoćom su nasmijali sve učenike i učitelje koji su prisustvovali predstavi.

Što se dogodi kad se na jednom mjestu sretnu Snjeguljica, Crvenkapica, kraljević i lovac, pa još i vuk, zla kraljica, patuljci i ogledalo? Po motivima bajki braće Grimm (Snjeguljice, Crvenkapice, Trnoružice i Matovilke), redatelj je povezao četiri bajke i stvorio jedinstvenu predstavu za djecu i mlade - »Grimmix«.

To je peta bajka u kojoj se omiljeni junaci, nakon 200 godina, slučajno susreću, upoznaju, sprijateljuju i zajedno pokušavaju pronaći način da se vrate u svoje bajke. Da predstava ima sretan završetak, saznali smo nakon 45 napetih kazališnih minuta, a u tome su pomogli i učenici izgovarajući čarobne riječi: »Čiri bu – čiri ba, u svoju bajku idem ja« i time vratili svakog lika u svoju bajku.

Naučili smo puno toga o važnosti povjerenja, prijateljstva i pomaganja te razliku između dobra i zla, pravednog i nepravednog svijeta...

Izvor: napisala: Elena Fajt, 6.b