Obilježili smo Dan škole
Autor: Martina Barulek, Silvije Premuš, 8. 6. 2015.

89. ROĐENDAN NAŠE VREMEŠNE DAME

Povodom Dana škole 3. lipnja 2015. godine u sportskoj dvorani OŠ Šemovec održana je priredba sa šarolikim programom. Pjesmom, plesom, glumom i kazivanjem poezije uveličali smo taj veoma poseban dan...

Na početku svečanog djela ravnateljica škole gospođa Marina Hižak pozdravila je goste i u svom govoru spomenula učenike i učitelje koji su najuspješnije predstavljali Školu na raznim županijskim, državnim natjecanjima i smotrama. Načelnik Općine Trnovec Bartolovečki, Zvonko Šamec istaknuo je zadovoljstvo i ponos jer u Općini žive tako marljivi mladi ljudi. Čestitao je svim uspješnim učenicima ali i učiteljima, profesorima i vodstvu OŠ Šemovec!

Slavljenički program započeo je plesom najmlađih i to djece iz vrtića, a nakon toga Zbor je izveo skladbe s državnog natjecanja pod dirigentskom palicom učiteljice Nikoline Benko, a u pratnji je bio poznati varaždinski orguljaš Višeslav Jaklin. Kak je negda bilo dočarali su nam učenici 4. razreda pod vodstvom učiteljice Renate Eldan koja je ujedno pripremila i kazivanje poezije „Oči moje majke.“ Članovi Plesne grupe 1. i 2. razreda pod vodstvom učiteljice Gordane Hajdarović otplesali su pjesmu „Vučja želja.“ Prvašići su nam izveli igrokaz „Veliki san i mali miš“ pod vodstvom učiteljice Alenke Labaš. Kako izgleda u prvom razredu dočarali su nam prvašići recitalom „U majmunskoj školi“ pod vodstvom učiteljice Ivane Posavec- Lončarić.

Emina Ajhler kazivala je poeziju Luke Paljetka „ Jedna je mačka mnogo jela“ pod vodstvom učiteljice Maje Vitković. S ovim radom sudjelovale su na Županijskoj smotri Lidrano 2015. te su bile predložene za Županovu nagradu.

Drugašići su nam poručili da žele doživjeti stotu pod vodstvom učiteljice Jasminke Magdalenić. Budimo djeca poručila nam je Nikolina Mihalić pjesmom koju je izvela na Festivalu djeca pjevaju. Učenice Dramske grupe viših razreda izvele su scensku igru „ Romek i Julika“, a mentorica im je Maja Vitković. One su ovom dramskom igrom sudjelovale na Županijskoj smotri Lidrano 2015. te bile predložene za državnu razinu.

Na kraju svečane priredbe zajedno s našim zborom svi smo zapjevali pjesmu „Ne rugaj se.“ U ulozi voditelja okušale su se učenice 8. razreda Helena Petek, Lucia Fajt i Lara Modrić.

Ovo je bila još jedna uspješno odrađena priredba za Dan škole te je bilo lijepo vidjeti kako učenici različitih uzrasta surađuju i marljivo rade tokom cijele godine.

Nakon priredbe učenici su zajedno sa svojim učiteljima otišli u školsko dvorište. U školskom dvorištu održavale su se različite sportske aktivnosti pod vodstvom profesora tjelesne kulture Damira Popović i učiteljice Ivane Posavec - Lončarić. Učenici i učenice pokazale su veliku borbenost i sposobnost baratanja loptom, vijačom, potezanjem užeta te u različitim štafetnim igrama. Učenici 8. razreda odmjerili su snage u nogometnoj vještini protiv reprezentacije učitelja, a učenice u odbojci protiv učiteljica. Na kraju sportskih aktivnosti u školskom dvorištu učenici viših razreda imali su prilike zaplesati zumbu koju je predvodila učiteljica nižih razreda Ivana Posavec - Lončarić.

Dan je bio ispunjen radošću i zadovoljstvom pa će nam ostati u lijepom sjećanju.

Emili Križanić, 5.b