Mrežne usluga / Online izvori

U želji da promoviramo upotrebu CARNet-ove e-Knjižnice, kao standardnog dijela ponude našim učenicima privremeno smo na ove stranice postavili direktnu vezu na e-Knjižnicu.

PRISTUP E-KNJIŽNICI I MREŽNIM SADRŽAJIMA

Uslugama CARNet-ove e-knjižnice pristupate pomoću Vašeg elektroničkog identiteta.

Ukoliko još niste dobili svoj elektronički identitet
obratite se nastavnici informatike ili školskom knjižničaru.

HUSO Hosting usluga za srednje i osnovne škole, CARNetova je usluga u sklopu koje se svim školama, njihovim  zaposlenicima, nastavnicima i učenicima nudi besplatan elektronički identitet. Ukoliko želite više saznati o samom sustavu dodjele elektroničkog identiteta AAI@Eduhr, to možete saznati na mrežnim stranicama Autentikacijske i autorizacijske infrastrukture znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj (AAI@EduHr) na internet adresi http://www.aaiedu.hr

PRISTUP "PROLEKSIS" ON-LINE ENCIKLOPEDIJI

Vaš elektronički identitet potreban Vam je za pristup prvoj hrvatskoj općoj i nacionalnoj online enciklopediji "Proleksis enciklopediji", smještenoj također na CARNet-ovim serverima. Možete je pronaći na mrežnoj adresi: enciklopedija.carnet.hr

POPIS ARHIVI DIGITALNIH ČASOPISA I KNJIGA (E-KNJIŽNICA)

• PC Chip    (*NOVO!!!)
  • VIDI
  • e-Kids
  • Matka
  • Matematičko-fizički list
  • Play-Math
  • Poučak

KAKO DO ČASOPISA?

Prvo trebate unijeti Vaše korisničko ime i lozinku, a nakon toga možete preuzeti pojedine brojeve časopisa koji se nalaze u e-Knjižnici. Niže se nalazi otvoreno web mjesto časopisa VIDI, pa možete odmah i isprobati. Za preuzimanje ostalih časopisa kliknite ovdje. Osim časopisa, u e-Knjižnici dostupne su Vam i knjige poput:

• ECDL za djecu
  • Open source ECDL
  • C++
  • Kako radi računalo
  • ...

U posljednjih nekoliko godina kao škola polako dostižemo korak sa tehnološkim promjenama u svijetu. Veći dio učionica opremljen je projektorima, a kupljena je i jedna e-ploča. Školska knjižnica uz mrežni OPAC katalog, od ove godine počinje svojim korisnicima davati pristup mrežnim bazama znanja i časopisima koje nisu inače dio standardne ponude CARNet-a.

Od ove godine značajno raste broj prijenosnih računala koje nastavnici mogu zadužiti od škole (preko školske knjižnice) te će se od sada moći jednostavnije i kreativnije njima koristiti u nastavi. Za nastavnike je zahvaljujući ugovoru MZOŠ i tvrtke Microsoft dostupan suvremeni software te dodatna literatura i edukacija. O svemu tome uskoro ćete moći pročitati više na našim stranicama školske knjižnice.