Važni događaji
Županijska smotra „Dani kruha" u Ludbregu
Autor: Martina Barulek, 20. 10. 2015.

ŠEMOVEČKE KOŠARICE

Domaćin ovogodišnje Smotre, Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje u subotu, 17. listopada bila je Osnovna škola Ludbreg, a predstavile su se 33 osnovne i srednje škole te odgojno-obrazovne ustanove. Ove godine prvi puta predstavila se i naša škola s voditeljicama, kreativnim učiteljicama Ivanom Žuljević i Ivanom Grokša te učenicima Sarom Kučiš, Margaretom Jagić i Gabrijelom Petekom.

Prije otvorenja smotre, u 9:00 sati, služila se sveta misa u ludbreškoj crkvi Presvetog Trojstva koju je predvodio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, a svečanost je nastavljena u prostorijama Osnovne škole Ludbreg gdje su na prigodnim štandovima izložile različite vrste kruha, peciva i kolača te pokazale bogatu tradiciju i raznovrsne običaje naših krajeva. Bilo je prekrasnih proizvoda za prodaju kao što su med, čajevi, keramičke posude...

Prosudbena komisija u sastavu Snježana Hranić, Sabina Lončarić, Nada Horvat i Vladimir Cesar, imala je težak zadatak među svom raskoši boja, mirisa i okusa odabrati najljepši i najraskošniji štand. Ocijenili su izložbene štandove svih škola te za pobjednika odabrali Osnovnu školu  Svibovec koja će biti domaćin iduće Smotre.

Naše učenice ostavile su dojam na prolaznike i komisiju svojom značajnom pojavom i domišljatošću. Svojim prijateljskim pogledima i osmjesima privukle su pažnju i dijelile kolače, plodove i razne blagodati koje su se našle na našem štandu, ali najviše od svega, prolaznike su se dojmile pletene košarice koje simboliziraju šemovečki kraj!

Sara Kučiš, 6.r.