Važni događaji
Svečanost za Dan škole
Autor: Dubravka Jug, Stela Masten, 13. 6. 2016.

SRETAN TI 90. ROĐENDAN,

DRAGA ŠKOLICE!

Ove godine naša škola slavila je jubilarnih 90 godina. Učitelji, učenici i svi djelatnici škole pobrinuli su se da ti dani budu veseli, slavljenički. Pod tematskim naslovom „Škola- jučer, danas, sutra“, odvijao se naš ovogodišnji školski projekt kojim smo istraživali povijest ove naše dame znanja, odgoja i ljubavi.

Školu smo 2. i 3. lipnja 2016. odjenuli u razna ruha, literarna, likovna, glazbena, scenska, matematička, jezična, informatička, sportska i tako joj pokazali da nas uistinu dobro priprema za život. Uoči njenog Dana odlučili smo je urediti kako samo ona zaslužuje. U četvrtak 2. lipnja 2016. održale su se razne radionice, a nakon toga sportski susreti. Brojne fotografije vratile su nas u prošlost, kao i izlošci vezani uz učionice nekad, početnice, lutke od kuhača, narodne nošnje od krep papira, heklani i vezani radovi, nakit, starinski kolači, nekadašnje igre, škola budućnosti, narodne nošnje, drvene pločice, pisanje tušem i perom. Gosti su mogli provjeriti svoje znanje o povijesti škole rješavajući kviz kojeg je pripremila Multimedijska grupa s učiteljicom. Podsjetili smo se i na to kako je bilo nekada, koje igre su se igrale. Kao i svake godine do sada, učiteljice su sa svojim razredima i na izvannastavnim aktivnostima  vrijedno i strpljivo uvježbavale vesele koreografije kako bi svojoj školi darovali veselje, smijeh i pjesmu - najljepši mogući dar 3. lipnja na školskoj priredbi.  Učenici, roditelji, djedovi, bake, gosti i uzvanici su te dane učinili ljepšima svojim prisustvom.

Hvala Ti, školo za najljepše razdoblje u životu, naše prve knjige i slova, brojke i pjesme, naše djetinjstvo, kao i svih onih koji su završili ovu školu unatrag njenih 90 godina postojanja.

Stela Masten, 6.a