Izlet na kojem smo najviše toga naučili
Autor: Kiara Petek, Marija Pokos Lukinec, 23. 11. 2021.

Terenska nastava u Zagreb za 7. i 8. razrede održana je u srijedu, 17. 11., a obuhvaćala je odlazak na mjuzikl „Mamma Mia“ i u Park znanosti.

Foto-galerija

Polazak u Zagreb bio je u 8:15 sati ispred škole. U autobusu vodičica nam je pričala razne priče i upućivala nas u to što ćemo novo saznati. Većinu puta proveli smo pjevajući i slušajući glazbu koju smo sami puštali. Kada smo napokon stigli, imali smo slobodnog vremena koje smo potrošili na samostalnu šetnju glavnim zagrebačkim trgom. Zatim smo se zaputili u kazalište „Komedija“ na mjuzikl „Mamma Mia“. Mjuzikl je ispunio sva očekivanja učenika, ali i učitelja. Krenuli smo autobusom do mjesta Mokrice gdje se nalazio Park znanosti. Pri samom dolasku dočekao nas je vodič koji nas je cijelo vrijeme nasmijavao. S njim smo naučili da je moguće s nekim komunicirati šapatom na udaljenosti od 15 metara. Naučili smo i dosta zakona fizike koje još do sada nismo učili. Saznali smo kako djeluju iluzije i da je naš mozak prespor da bi primijetio što se događa u iluziji. Nakon što nam je vodič to sve rekao i pokazao, mogli smo se i sami uvjeriti u to jer nam je dopustio da sami pokrenemo spravice koje su potvrđivale sve što nam je on ispričao. Kada smo završili s tim, došlo je vrijeme za povratak kućama. Na povratku u autobusu smo razmijenili puno anegdota s izleta. Kao i kada smo krenuli na izlet, u autobusu smo puštali i pjevali pjesme po svom izboru. Autobus nas je ostavio ispred škole u šest sati. Tamo su nas dočekali roditelji koji su htjeli da im odmah prepričamo sve što se događalo. U svakom slučaju ovaj ćemo izlet pamtiti samo po lijepim stvarima.

Kiara Petek, 8. a