Početak školske avanture za prvaše
Autor: Dubravka Jug, 12. 9. 2023.

DOBRODOŠLI U ČAROBAN SVIJET ŠKOLOVANJA

U školske klupe naše Škole 4. rujna sjela je nova generacija učenika, spremna na svoj prvi korak u svijet obrazovanja. Uz prisutnost načelnice Verice Vitković i ravnateljice Marine Hižak prvaši su dočekani posebnim programom koji su pripremili stariji učenici i njihove učiteljice.

Tople riječi dobrodošlice prvašima i njihovim roditeljima najprije je uputila ravnateljica Marina Hižak.  Istaknula je da škola nije samo mjesto gdje se uči već da se tu puno igra, druži, pjeva i stječu nova prijateljstva. Veselom događaju prisustvovala je i načelnica Verica Vitković. Ona je đacima prvacima zaželjela puno veselog druženja i uspješno stjecanje novih znanja te im podijelila prigodne školske vrećice.

Već tradicionalno, malene prvaše dočekujemo posebnim programom. Učenici 4. a i 4. b te njihove učiteljice Biserka Pokos i Renata Eldan pripremili su veselu, bajkovitu priredbu. Program je započeo šaljivim šumskim igrokazima i pjesmom. Zatim su ih četvrtaši poveli u čaroban svijet priča.  Poznati junaci iz bajki pokazali su kako treba biti dobar te uvažavati druge i drugačije. Na kraju su zajedno zaplesali i veliki i mali. Došao je red da novi đaci upoznaju svoju učiteljicu Sandru Basan Petek. 14 dječaka i 4 djevojčice odvažno su joj se pridružili, a zatim hrabro uputili prema svojim učionicama.

Osim udžbenika, prvog školskog dana naši novi đaci kući su ponijeli puno lijepih doživljaja, uspomena i korisnih poklona koji će pratiti njihovu školsku avanturu.

Dragi prvaši,  svaki korak naprijed čini vas pametnijima i jačima. Budite otvoreni prema novim znanjima, znatiželjni i postavljajte pitanja - jer upravo tako rastemo. Veselimo se što ćemo vas pratiti na vašem putovanju prema znanju i uspjehu.

Sandra Basan Petek