Tradicionalni Advent
Autor: Tihana Golub Jug, 19. 12. 2023.

BOŽIĆNA ČAROLIJA U TRNOVCU

Naši su učenici posljednjih nekoliko tjedana pokazali svoju kreativnost i maštovitost izrađujući u školi božićne ukrase od stiropora, žice, češera, drva te drugih materijala za kićenje jelke ispred Općine u Trnovcu. Također, marljivo su vježbali kako bi izveli svoje plesne točke i stvorili božićnu čaroliju znakovanjem i kazivanjem poezije.

Zajedno s učenicima iz Osnovne škole Trnovec te mališanima iz dječjih vrtića Zeko i Mala oaza naši su učenici 14. prosinca 2023. godine sudjelovali u veselom kićenju božićne jelke ispred Općine u Trnovcu.

Načelnica Verica Vitković na samom je početku susreta djecu pozdravila te im poželjela dobrodošlicu, a potom su svi zajedno zapjevali božićne pjesme. Tijekom kićenja bilo je jako veselo, a najhrabriji su učenici pomoću dizalice nakitili i sam vrh božićne jelke. Osim toga, naše su odvažne učenice dale izjavu za Varaždinsku televiziju.

Nakon uspješnog kićenja učenici su se s mališanima preselili u općinsku zgradu gdje su nastavili druženje uz glazbu, hranu i piće, a potom se puni dojmova vratili na nastavu noseći sa sobom lijepa sjećanja na ovaj zajednički božićni događaj.

U nedjelju, 17. prosinca 2023., Trnovec je zračio božićnim duhom tijekom tradicionalnog Adventa. Mještane su svojim nastupima razveselili mališani Dječjeg vrtića Zeko, Dječjeg vrtića Mala oaza, učenici OŠ Trnovec, folkloraši KUD-a Mak kao i učenici OŠ Šemovec.

Naši su školarci zasjali na pozornici s tri točke: kazivanjem poezije Čemu služe roditelji i Božićna čestitka (1. razred), plesnom čarolijom uz Mistletoe (boravak 1. i 3. razred) te znakovanjem pjesme Sretan Božić svakome (4. razred).

Učenike su pripremile učiteljice Sandra Basan Petek, Tihana Golub Jug, Dijana Telebar i Marinela Solar Novak.

Nakon bogatog programa svi su uživali u fritulama, kolačima, klipićima, kuhanom vinu i čaju, dok su svjetlucavi lampioni osvjetljavali nebo i stvorili nezaboravnu atmosferu ljubavi i zajedništva.

Tihana Golub Jug i Marinela Solar Novak