Sedmi na terenskoj nastavi u Zagrebu
Autor: Valentina Barulek, Silvije Premuš, 13. 5. 2013.

Učenici sedmog razreda su u pratnji učiteljice Valentine Barulek Boltižar  i Ivane Žuljević 2. svibnja 2013. putovali  u Zagreb, gdje je održana  terenska nastava. U okviru terenske nastave posjetili su Židovsku općinu Zagreb i Botanički vrt, a posjet su završili odlaskom u kino.

U nastavku teksta (klikom na opširnije) pogledajte foto-reportažu s terenske nastave.

NOVO!
Dodali smo video zapis "Improvizirano židovsko vjenčanje" (Za pregled videa - upisati lozinku) Kako bi saznali lozinku samo mućnite glavom i razmislite :)

Učenici sedmog razreda 2. 5. 2013. bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Posjetili su Židovsku općinu i upoznali  njihove običaje te vjerski život. Imali su prilike prisustvovati obredu improviziranog vjenčanja koje je vodio član židovske općine uz pomoć nekolicine učenika. Učenicima je to bilo veoma zanimljivo, ali i poučno.

gornje dvije fotografije možete vidjeti uvećane / kliknuti na sliku /

Nakon toga otišli su do Botaničkog vrta gdje su, podijelivši se u dvije grupe, uz stručnog vodiča razgledali cijeli vrt i tako upoznali neke biljke s kojima se još nisu nikada susreli. Pokazali su svoje znanje o botanici, ali su i mnogo toga novoga naučili. I na kraju, za razonodu, otišli su do kina u Avenue Mallu i pogledali avanturistički film „Jack ubojica divova“. U pratnji učenika bile su učiteljice Ivana Žuljević, Ivana Hitrec i Valentina Barulek Boltižar.

Kako bi mogli pogledati ovaj video, morate upisati lozinku. Kao lozinku upišite ime učiteljice hrvatskog jezika (V********)

Improvizirani obred židovskog vjenčanja from Knjižnica Šemovec on Vimeo.